Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Кір: Що треба знати про хворобу і як себе захистити.

Date: 2 квітня 2019 о 09:53, Refreshed 3 квітня 2019 о 11:35

Як передається вірус кору

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

При контакті із хворим 9 з 10 нещеплених людей захворіють.

Не дивлячись на розвиток медичної галузі, кір все ще залишається однією з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

Які прояви має захворювання на кір

Кір і у дорослих і у дітей перебігає тяжко. Інкубаційний період кору (до появи симптомів) зазвичай становить від 6 до 21 днів. Після цього розвивається виражена симптоматика, але перші прояви кору є неспецифічними, вони притаманні будь-якому застудному захворюванню:

• висока температура;
  • головний біль;
  • нежить;
  • сухий кашель;
  • збільшення лімфовузлів;
  • запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення);
  • може виникати пронос та блювота.

На 4-5 день хвороби з’являється червоний плямистий висип, який починається з голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Симптоми кору люди часто сприймають за грип чи ГРВІ, звичайну застуду, а висипку сприймають за прояв алергії на прийом ліків і навіть після її появи намагаються лікувати кір вдома. Але потрібно пам’ятати, що людина, яка хворіє на кір, є заразною ще до появи висипу та до 4 діб після його появи.

Найнебезпечнішим є розвиток ускладнень, серед яких найчастіші:

• пневмонія;
  • запалення середнього вуха;
  • запалення мозку та інші серйозні ускладнення.

Кір може призвести до інвалідності та смерті, тому дуже важливо не займатись самолікуванням і звернутись до лікаря при появі перших симптомів

Хвороба із симптомами триває до декількох тижнів. Лікування направлене на полегшення стану і запобігання ускладненням, адже ліків, які б впливали на вірус кору і використовувалися в практиці, не існує.

Єдиний надійний спосіб запобігти кору – вакцинація. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. 2 дози вакцини формують імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Першу дозу вакцини проти кору, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дитина отримує в 12 місяців, другу — в 6 років.

Діагностика кору

Антитіла до вірусу кору вперше з’являються в крові з моменту появи висипу. Максимальний рівень вмісту IgM в крові спостерігається на 4-7 день після появи висипу, вони зберігаються протягом 28 днів. IgG починають вироблятися з моменту появи висипу і досягають максимального рівня через 2 тижні; їх можна виявити протягом довгих років після перенесеної інфекції.

Для діагностики кору ВООЗ рекомендує використовувати виявлення вірусспецифічних IgM в сироватці крові на 4-7 день з моменту появи висипу. Без визначення IgM не обійтись і в разі проведення диференційної діагностики між захворюваннями зі схожою симптоматикою. Деякі ГРВІ можуть перебігати досить важко та з висипкою на шкірі, а цьогоріч, за словами провідного фахівця Голубовської Ольги, у дорослих кір часто має нетиповий перебіг:

• слабко виражений катаральний синдром на початку захворювання (без кон'юнктивіта, кашлю);
  • у частини хворих присутній нетиповий висип, який з'являється вже у перші дні хвороби, може бути найрізноманітнішим;
  • у третини хворих відсутні плями Копліка-Філатова (висип на внутрішній поверхні щік);
  • відсутня етапність висипань;
  • часто наявні шлунково-кишкові порушення.

Для визначення напруженості імунітету застосовується виявлення антитіл IgG в сироватці крові. Всім людям, які не мають достовірної інформації про вакцинацію або перенесене в минулому захворювання, можна визначити в крові титри IgG проти вірусу кору. Якщо антитіла не виявлені – це свідчить про відсутність імунітету до хвороби і потрібно вакцинуватися.

Comments:
Only authorized users can leave comments.